Ваша підтримка забезпечує створення контенту, існування проєкту і його авторів та авторок

Travel-поради від Ернеста Гемінґвея. Як знайомитися з Іспанією?

Ернест Гемінґвей був би чудовим instagram-блогером: вмів лаконічно писати і цікаво розповідати історії з життя (іноді вигадані), гарно усміхався, і багато подорожував. За своє життя письменник відвідав чимало країн Азії, Латинської Америки, Африки та Європи. Але одна стала для нього особливою настільки, що він “любив її найбільше після своєї Батьківщини”. Розповідаємо, як познайомитися з Гемінґвеєвою Іспанією так, щоб відчути її сповна – від рису з морепродуктами і до різниці між звуками c i z.

Випийте!

Гем каже: “Не витрачайте час на церкви, управлінські будівлі та площі; якщо ви хочете відкрити нову культуру, проведіть час у місцевих барах.” Ернест рекомендує вино з регіонів Ріоха та Вальдепеньяс. До келиха червоного сухого візьміть паельї (Гем пояснює: це іспанський плов) з морепродуктами та справжнього хамону – зрозумієте, чому американський письменник так боготворив іспанську кухню. В Аранхуес Ерні любив смажене м’ясо курчати на вугіллі, а у Валенсії замовляв пиво, креветки, помідори, солодкий перець і морепродукти з безкоштовним вином.

Познайомтеся з матадорами (і з биками також)!

EH 7976P

Дивіться, я з биком


Корида була однією з найбільших пристрастей Ернеста і з’явилася у більшості його художніх й журналістських творів про Іспанію. Він не лише любив це видовище, але й був знайомий з багатьма матадорами. Гем каже хапати “Небезпечне літо”, “Смерть після полудня” чи “Фієсту” й рушати на арену споглядати палкий “танець” з биком. До речі, працюючи над другою книгою впродовж 7 років, Ернест побачив більше 5000 боїв. Кажуть, він навіть вірив, що, якщо його вагітна дружина сидітиме на арені з ним, то народиться син. Син справді народився, однак ми не впевнені, що на це вплинула корида.

Збирайте кулсторі з поїздки!

HemingwayLoeb

Дивіться, я тусуюсь з друзями в Мадриді


В Мадриді не забудьте напитися зі своєю дружиною та загубити квитки додому; попросіть вашого друга-матадора подарувати їй бичаче вухо; скупайтеся голяка у річці Іраті; їздіть до столиці на маленькому рожевому Форді; влаштовуйте пікніки з матадорами і просто збирайте історії – Іспанія Гемінґвея створена для того, щоб потім писати про неї в книгах. Чи, принаймні, в постах в Інстаграмі.

EH 6949P

А це я з ними в Памплоні тусуюсь


Вирушайте на Громадянську війну!

Друзі пізнаються в біді, а країни – у війнах (можливо). Тому хапайте посвідчення журналіста газети Alliance та бігом боротися з республіканцями. Про те, що таке Громадянська війна в Іспанії та чому над нею  безхмарне небо можете прочитати у нашій статті. Під час цих подій Ернест відкрив для себе іншу Іспанію – стражденну, драматичну, але все ще палку, як і весь її народ. А ще завів роман з колегою-журналісткою, яка потім стала його третьою дружиною. Як загравати з нею в прифронтовому мадридському готелі Гем розповість вам у п’єсі “П’ята колона”.

¡Aprendas español!

Найкраще відчути культуру країни через її мову. І посібника “100 найвживаніших слів” тут недостатньо. Ернест вільно володів іспанською та навіть зізнався, що, якби вона була його рідною мовою, він став би кращим письменником. Сеньйор Гемінґвей не лише мав чудовий словниковий запас і часто показував це у своїх творах, використовуючи las palabras españolas, але й вмів правильно вимовляти всі звуки, навіть різницю між c та z. Про те, як вивчити іноземну мову, читайте тут.

EH-C176T

Дивіться, я вмію говорити іспанською і живу на Кубі


Можливо, ціни вже змінилися, і пляшку вальдепеньяс із морепродуктами вам не продадуть за два песо. Та й Громадянської війни на чолі з Франко, наче, немає. Не засмучуйтеся, Гемінґвей все одно рекомендує вам відвідати Іспанію. Бо вона зовсім не у цьому. Вона в неповторній культурі, пристрасній мові і щирих людях. Тих, яких Гем описував у своїх роботах та любив всім серцем. Бо його серце належало Іспанії. Чи, радше, su corazon pertenecia a Еspaña.

Кулик Тетяна

Читайте також:

5 слів про Ернеста Гемінґвея

Париж очима Ернеста Гемінґвея

Addio, Італіє! Перша світова війна, самотні медсестри та Гемінґвей

Джерела:Грибанов, Б. Эрнест Хемингуэй / Молодая гвардия, 1970Чертанов, М. Эрнест Хемингуэй / Молодая гвардия, 2010Катакіс М. Ернест Гемінгвей. Артефакти з життя / Видавництво старого лева, 2018

#ЕрнестГемінґвей

Пов'язані пости

Дивитися всі