Ваша підтримка забезпечує створення контенту, існування проєкту і його авторів та авторок

Інструкція від Екзюпері: як стати принцом на білому коні?

Що таке здорові стосунки? З такими питаннями точно не до митців-геніїв. Вони люблять безбожно сваритися, залишати дружин без грошей, змінювати партнерок, як рукавички (чи котів) і поводитися, мов діти. Антуан де Сент-Екзюпері не був винятком. Він погрожував дружині втопити її в літаку, ненавидів заштопані шкарпетки й кохав так, що зробив своєю трояндою в “Маленькому принці”.  А вона мріяла про постіль кольору його крові, втікала з дому на кілька діб і забороняла чоловіку входити до спальні, поки той не закінчить роботу. Розповідаємо (не)корисні поради від Антуана де Сент-Екзюпері про те, як розпочати бурхливі (і не зовсім здорові) стосунки.

Антуан та Консуело ніжно обіймаються й думають, як вбити одне одного

Обирайте правильну дівчину

З перчиком. Або із двома мертвими колишніми. Ідеалом Екзюпері були високі блондинки. Однак, коли він побачив низеньку темноволосу “чорну вдову” Консуело, то встояти не зміг. Та й взагалі, як не закохатися в жінку, яка у 29 могла похизуватися двома шлюбами, які закінчилися фатально для чоловіків? Мрія, а не дівчина. Вперше Консуело вийшла заміж за мексиканця Рікардо Карденаса, із яким згодом трапився нещасний випадок на залізниці. Її другий коханий – письменник Енріке-Гомер Карільйо – помер від інсульту. Втім, він залишив дружині великі статки й маєток у Буенос-Айресі. Так вона стала громадянкою Аргентини, країни, де познайомилася з Екзюпері.

“Чорна вдова” Консуело

Консуело була повною протилежністю Антуана. Він – спокійний і дещо розсіяний. Вона – гаряча, хаотична, бурхлива і схожа на маленьке (лише через зріст) торнадо. Письменник називав її “крихітним сальвадорським вулканом”.

Спробуйте ефектно познайомитися

Екзюпері пікапить жінок своїм літаком

Наприклад, затягніть її на літак, погрожуйте смертю, поцілуйте, а тоді читайте свої рукописи всю ніч. Незвичайне перше враження гарантоване! Антуан і Консуело познайомилися 1930 року. Він запропонував їй показати зорі зі свого літака, а вона не хотіла, тому що боялася висоти. Але, коли чоловік тягне тебе за пальто, вибирати не доводиться. Спершу Антуан спробував підкорити Консуело своїми вміннями і показав кілька акробатичних трюків на літаку. А тоді, зрозумівши, що йому не вдалося, пообіцяв втопити їх, якщо Консуело його не поцілує. Жінка була впевнена, що він псих і погодилася. Після польоту вона настільки втомилася й перехвилювалася, що сил зовсім не мала. Тому Антуан aka псих aka майстер пікапу відніс Консуело до своєї квартири й читав їй рукописи, доки та не заснула.


Пересваріться зі всіма через свої нові стосунки

І з дівчиною також. Близькі переконували Антуана, що Консуело йому не пара. Вона божевільна, запальна, ексцентрична й доведе його до сказу. Та, можливо, письменник лише цього й хотів? Спокійний шлюб, у якому дружина зашиває йому шкарпетки, здавався Екзюпері нещасним. Його стосунки з Консуело були сповнені нервів, злості й палкого кохання. Він пішов навіть проти волі матері, яка до останнього вмовляла сина не одружуватися. Дівчина, натомість, сварилася із ним, адже він вкотре переносив дату весілля. Зрештою, Екзюпері взяв її за руку й потягнув до мерії Буенос-Айресу, аби зареєструвати шлюб. В останній момент Антуан розридався й сказав, що не хоче робити це без своєї родини. Консуело викрикнула, що не вийде заміж за чоловіка, який плаче. Сльози сльозами, але Антуан і Консуело згодом таки одружилися у Франції.

Консуело й Антуан нарешті одружилися

Пам’ятайте, що бажання вбити одне одного додає шлюбу пристрасті

Консуело казала Антуанові, що мріє придбати темно-червоні простині на ліжко, щоб зарізати його там. Чим не палка жінка? На це ж ліжко вона іноді його не впускала. Насправді, Консуело багато в чому допомогла творчості чоловіка, і не лише в ролі музи. Вона не дозволяла Антуанові заходити до спальні, доки той не просував під дверима 5-6 сторінок свіжого рукопису роману “Новий політ”. Вони домовилися про вільні стосунки: обидвоє мали коханців і обидвоє страшенно одне одного ревнували. Сварилися, дряпалися і… Цілувалися. У неї були вибухи агресії, вона втікала з дому на кілька днів, але все одно поверталася. Коли 1944 року Антуан пропав безвісти, Консуело продовжувала писати йому листи й запевняла, що чує його кроки і дихання в будинку.

“Люба, то ти вже купила постіль кольору моєї крові?”

Станьте для неї принцом на білому коні

Чи, принаймні, присвятіть їй книгу про принца. Попри всі сварки, ненависть та агресію, Антуан увіковічнив Консуело в одному із основних образів своєї найвідомішої роботи. Вона – Троянда, яку ніжно оберігає Маленький Принц.

«Тоді я ще нічого не розумів! Треба було зважати не на слова, а на дії. Вона впоювала мене своїм ароматом, ряхтіла, як сонце. То чом би я мав від неї тікати? Адже за тими її нелукавими хитрощами я мав би вгадати ніжність. Квіти-бо такі свавільні! Але я був занадто молодий, щоб уміти любити.»Уривок з «Маленький принц»

Ми не радимо плекати бажання вбивства, аби додати пристрасті стосункам. Погрожувати когось втопити за поцілунок також. Хтось каже, що життя з Консуело було и найбільшою трагедією Екзюпері, хтось – що без неї не було б ані письменника, ані його творчості. Ми лише рекомендуємо перечитати “Маленького принца” й менше дослухатися до наших інструкцій.

Ваша підтримка забезпечує створення контенту, існування проєкту і його авторів та авторок

Маєте запитання? Напишіть нам на pustoproject@gmail.com

  • Telegram
  • Facebook
  • Instagram

© Пусто, 2021