Ваша підтримка забезпечує створення контенту, існування проєкту і його авторів та авторок

Йти чи не йти: “Чесний чоловік” Луї Гарреля

Ви живете в (не)сонячному Парижі, вдягаєте стильну куртку щоранку й хочете, як завжди, поцілувати свою кохану дівчину в чоло, коли раптом вона каже, що вагітна. Від вашого друга Поля. І вони воліли б, аби ви виїхали з квартири впродовж кількох днів. Якщо ви не втішилися (яка несподіванка!), не розлютилися або взагалі не продемонстрували жодних емоцій, то, насамперед, за теорією Луї Гарреля, ви – журналіст. Бо журналіст – “це той, хто стикається з багатьма жахливими речами за день і стає емоційно непроникним через деякий час”. А ще – Абель, головний герой французької (і це слово тут ключове й принципове) картини “Чесний чоловік” Луї Гарреля, яка виходить в прокат 14-го березня.

Ви з’їжджаєте від своєї коханої Маріанни (Летиція Каста, справжня дружина Луї Гарреля), спите з купою дівчат, майже стаєте щасливим, але (яка несподіванка!) через вісім років Поль помирає. І ваша колишня ненароком запрошує вас на каву й спільне життя з нею і її сином Жозефом, який одночасно підозрює її у вбивстві та любить до безмежжя. А ще у вас з підліткових років закохана Єва (Лілі-Роуз Депп), молодша сестра покійного Поля, яка не просто зберігає мільйони ваших світлин на телефон, а оголошує вашій все ще коханій Маріанні війну.

Летиція Каста в ролі Маріанни (світлина Артхаус трафік)


Якщо ви раптом подумали, що ми переказали весь сюжет екзистенційної комедії, то це лише початок. Дрібка зі стрічки тривалістю 75 хвилин, за які трапляється більше, ніж за життя деяких людей. Адже нудьга, за словами режисера, сценариста та виконавця головної ролі Луї Гарреля, – це зло. Тому за годину п’ятнадцять ви переглянете картину про “секс, смерть і зруйновану дружбу, зрештою, звичайний французький фільм” з елементами комедії, трилеру та драми.

Сценарій “Чесного чоловіка” 35-річний (що в наших пустотливих головах вважається занадто юним для якісного кіно) сентиментальний Гаррель писав із 87-річним дещо скептичним Жан-Клодом Карр’єром, сценаристом “Денної красуніЛуїса Бунюеля, “Пристрасті” Жан-Люка Годара та “Ван Гога. На порозі вічності” Джуліна Шнабеля. З цим чоловіком Луї мріяв працювати з 16-и років. Жан-Клод є автором понад 200 оригінальних сценаріїв, тому і “Чесного чоловіка” намагався зробити несхожим на попередні. Для створення тексту Гаррель і Карр’єр використовували сюрреалістичну гру, в якій хтось писав першу сцену, а інший самотужки створював наступну, не повідомивши про розвиток подій колегу. Вийшло дуже по-французьки – абсурдно до звички і сміху. Бо хто б не сміявся з 15-річної непримітної Єви, яка фотографується в авто Абеля, ніби подорожує з ним, поки той на роботі? Весело до гірких сліз.

Кадр з фільму “Чесний чоловік” (світлина Артхаус трафік)


Герої сприймають безглузді життєві події як належне. Вони беземоційно говорять про свій біль, захоплення чи розчарування. Луї вірить, ніби “що більше ви приховуєте почуття, то більше воно стає помітним, але якщо ж ви хочете продемонструвати почуття, людина перед вами необов’язково його помітить. Ми залюбки помічаємо те, що прагне бути прихованим, оскільки цікавість приємна”. Тому вмикайте свою допитливість і дивина на екрані стане буденною.

Одним з найсвітліших (від слова “highlight” англійською) аспектів фільму є гра Жозефа Енгеля. Він має роль дев’ятирічного хитромудрого сина Маріанни, котрий передивився кримінальних програм на телебаченні й тепер передбачає закінчення фільмів і тусується в поліцейському відділку. Він єдиний тримає весь хаос в житті дорослих під контролем і демонструє найчистіші емоції. Ну і звісно, в стрічці є надзвичайно привабливий Луї Гаррель та дві рокові жінки.

Чи варто піти в кіно? Щоб впродовж години п’ятнадцять перемкнутися на французьку буденність і подивитися картину, зняту в стилі нової хвилі з красивими людьми та комедійно-трагічними подіями, безперечно так. Чи стане цей фільм вашим найбільшим відкриттям року? Навряд. Луї Гаррелю в плані режисури треба ще трохи підрости. Але слідкувати за ростом майбутніх можливих метрів авторського кінематографу теж цікаво.

Гуцалюк Дарія

Ваша підтримка забезпечує створення контенту, існування проєкту і його авторів та авторок

Маєте запитання? Напишіть нам на pustoproject@gmail.com

  • Telegram
  • Facebook
  • Instagram

© Пусто, 2021